Grafika – Retusz Beauty – skuteczne i szybkie metody na poprawę zdjęć portretowych

Webinar zakończony

O webinarze

Nie ma chyba osoby, która patrząc na swoje zdjęcie nie chciałaby czegoś w nim poprawić 😉
Dla niektórych taka edycja w programie graficznym może być niezłą zabawą, dla innych to zwyczajna praca na pełen etat. Najważniejsze jest jednak, aby wykonać to w sposób niezauważalny.

Na webinarze poznamy praktyczne „sztuczki”, narzędzia i techniki, skupiając się na rozwiązaniu konkretnego problemu na fotografii. Przeprowadzimy go pokazując „na żywo” proces retuszu w programie Photoshop. Jeśli jednak ktoś nie ma tego programu, to niektóre porady (jeśli nie większość z nich) da się odtworzyć w innym zaawansowanym programie np. w Affinity Photo lub darmowej alternatywie dla – Photopea.com. 

Poziom trudności?  Średniozaawansowany. Nie oznacza to jednak, że osoba mniej biegła w temacie obróbki, będzie się na nim nudziła. Wprost przeciwnie! Zobaczycie jak wiele da się zrobić w cyfrowym świecie, bez użycia skalpela lub tony drogich kosmetyków 😊 

home. pl wspiera rozwój firm w Internecie
home. pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych.
Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.
#wspieramyrozwójfirm

Biorąc udział w tym webinarze dowiesz się:

  • Dlaczego niektórych zdjęć się nie poprawia i gdzie jest granica pomiędzy dobrym retuszem a przerysowaną obróbką. Omówimy najczęściej popełniane błędy na przykładach z życia wziętych.
  • Jakie są podstawowe narzędzia w retuszu i jak stosować je sposób dający najbardziej realne efekty, zachowując przy tym możliwość późniejszej modyfikacji naniesionej zmiany.
  • Jak usuwać lub niwelować niedoskonałości skóry – blizny, znamiona, trądzik, przebarwienia, cienie pod oczami, „tłustą” lub zbyt mocno oświetloną skórę.
  • Jak naturalnie przyciemniać i rozjaśniać (konturować) oraz wygładzać skórę zachowując jej teksturę.
  • Jak wybielić zęby, poprawić wyrazistość oczu, zmienić kolor tęczówki oka czy kolor ust.
  • Jak poprawnie korzystać z narzędzia Liquify aby zniwelować pewne niedoskonałości w budowie ciała. 

Dla kogo będzie ciekawy?

  • dla osób, które znają podstawy Photoshopa lub mają doświadczenie w innym zaawansowanym programie graficznym a nie mają dużego doświadczenia w temacie retuszu
  • dla fotografów ślubnych i studyjnych chcących poprawić w postprodukcji niedoskonałości wykonanego zdjęcia (raczej dla osób początkujących i średniozaawansowanych w tym temacie)
  • dla osób publikujących swoje zdjęcia w Social Mediach, które własnym sumptem realizują sesje zdjęciowe i promują własną markę osobistą tymi kanałami

Prowadzący

Mateusz Atroszko i Michał Krzywania

Starsi graficy home.pl